Cumhuriyetimizin 91.Kuruluş Yıldönümü çelenk koyma töreni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                               

CUMHURİYETİMİZ 91 YAŞINDA

 

Bağımsız, laik, demokratik ve çağdaş niteliklere sahip olan Cumhuriyet, bir medeniyet projesidir.  Birbirinden farklı niteliklere sahip olan bireylerin meydana getirdikleri bir armonidir. Cumhuriyet, ırk, din, dil ve sınıf farkı gözetmeksizin tüm vatandaşların paylaştıkları ve yararlandıkları siyasal rejimin adıdır. Cumhuriyet, en ileri devlet şeklidir.

Ne yazık ki bugün hepimizin bildiği bazı çevreler Atatürk’ü küçümseme, karalama, O’nun kurduğu çağdaş Cumhuriyet değerlerini, ulusal bilincimizin tarihsel köklerini, toplumun hafızasından silme ve unutturma çabası içindedirler. Bu çevreleri ürküten, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin ilerici ve çağdaş kimliğidir.

Bugün Ortadoğu’da ve İslam coğrafyasında yaşananlara, kan, gözyaşı ve çatışmalara baktığımızda; laik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin farkı hemen görülmektedir.

Bugün bizler; toplumun tüm ilerici yurtsever kesimleri; işçi, köylü, memur, esnaf ve tüm halkımız, tüm yönetici ve görevliler olarak, tarihi bir görev ve sorumluluk altındayız. Ülkemizi, Cumhuriyetimizi, toplumumuzu ve özellikle de gençliğimizi korumak, uyarmak zorundayız.

Biz CHP olarak; Atatürk’e ve Cumhuriyetimize olan sevgi ve saygımız ile bu tehditlere göğüs gereceğiz, O’nun yolunda yürüyeceğiz.

Gençlerimiz ve her gelecek kuşak bilmelidir ki; bu vatanda kurduğumuz Cumhuriyet yönetimi kolay kazanılmamıştır. Bu büyük başarının arkasında Atatürk’ün önderliğinde binlerce şehidin, gazinin kanı vardır. Bu nedenle, bu büyük eserin geliştirilmesi her türlü tehlikeden titizlikle korunması hepimizin görevidir.

91. Yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyetimiz ve 29 Ekim 2014 Cumhuriyet Bayramımız hepimize kutlu olsun.

Bu büyük günü kutlamak için

28 Ekim 2014 Salı günü saat 12:45’de Çelenk koyma töreni için partide toplanıyoruz.

29 Ekim 2014 Çarşamba akşamı saat 17:30’da halkımızla birlikte  BÜYÜK CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ’ ne katılmak için Bağlık karakolu önünde toplanıyoruz.

Cumhuriyet yürüyüşünden hemen sonra saat: 19:00’ da ise Site Yönder Klüp Toplantı Salonunda ilçe örgütümüzün düzenlediği Cumhuriyet Balosuna tüm partililerimizi ve halkımızı bekliyor, Saygılar sunuyoruz.

 

 

CHP Kdz Ereğli İlçe Başkanlığı  

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*