BASIN AÇIKLAMASI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partimizin Atatürk’ ten sonraki Genel Başkanı, 2 inci Cumhurbaşkanı, büyük devlet adamı  İsmet İNÖNÜ ’yü aramızdan ayrılışının 41 .yıldönümünde saygıyla anıyoruz.

 

İsmet İNÖNÜ hiç kuşku yok, siyasal yaşamamızda çok sık görülmeyen, ender

özelliklere sahip saygın, dürüst, onurlu bir asker  ve devlet adamıdır. İsmet İNÖNÜ Ulusal Kurtuluş Savaşımızın Batı Cephesi Komutanıdır. Zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşımızın ardından, Lozan Antlaşmasından da Türkiye’nin başarı ile çıkmasında, onun onurlu, boyun eğmez dik duruşunun payı büyüktür.

 

Büyük önder Atatürk ün ölümünden sonra cumhurbaşkanlığı döneminde, ateş içinde kalmış dünya haritasının ortasında, ulusunu savaşa girmeden tutabilen bir lider olma özelliğini korumuştur. “Çünkü savaşı bilen savaştan korkar” anlayışında, bir büyük mücadele içinden gelmiş  bir askerdir.

“Bir ülkede namuslu insanlar da en az namussuzlar kadar cesur olmazsa, o ülkede kurtuluş zordur” diyerek , sergilediği örnek yaşam biçimi, ahlakı, yurtseverliği ve Türkiye’nin bağımsız bir ulus olarak yaşama kararına sahip çıkışıyla, baskılar karşısında daima onurla direnmiş olması Cumhuriyet Halk Partisinin kalıcı değerleri olarak yerleşmiştir.

 

Cumhuriyet Halk Partisi, O’  nun   ulusuna, yurduna bıraktığı tam bağımsızlık anlayışına sonsuza kadar sahip çıkmaya kararlıdır.

 

Bugün Türkiye’nin O’nun gibi inandığı davada tavizsiz ve kararlı devlet ciddiyetini yaşam biçimine çevirmiş, dürüst, onurlu devlet adamlarına çok büyük ihtiyacı vardır. CHP Kdz.Ereğli İlçe Örgütü olarak İsmet İnönü’yü saygı ve minnetle anıyoruz.

 

 

Hayrettin KARTAL

CHP Kdz.Ereğli

İlçe Başkanı

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*