BASIN AÇIKLAMASI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ KDZ.EREĞLİ İLÇE BAŞKANLIĞI

ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 

Ülkemizin her köşesinde büyük yurtseverlik örnekleri göstererek görev yapan, güzel yurdumuzun çağdaş, aydın, cefakar, onurlu insanları, öğretmenlerimize sınırsız sevgi ve gönül borcu duyarak öğretmenler gününü kutluyoruz.

Hiç kuşkusuz bu yıl da 24 Kasım buruk kutlanıyor. En başta ekonomik olmak üzere bir sürü sorunla mücadele etmek zorunda kalan öğretmenlerimizin, yıllar içinde giderek daha da ağırlaşan sorunları çözüm bekliyor. 12 yıllık AKP iktidarı, sorunları çözmek yerine daha da ağırlaştırdı.

 

Eğitim aydınlığın yoludur. AKP iktidarı 4+4+4 eğitim sistemi ile dindar ve kindar bir gençlik yaratma hedefine odaklanmış, bilimi ve çağdaşlığı reddeden bir eğitim anlayışını topluma dayatmıştır.

 

Bu gün on binlerce öğretmen işsiz beklerken okullarımızda öğretmen açığı oldukça fazladır. CHP’nin taşeron ve sözleşmeli çalışanları kadroya alacağı açıklamaları karşısında, AKP iktidarının sözleşmeli öğretmenleri kadroya almak zorunda kalması sorunu çözmeye yetmemiştir. Çok düşük ücretlerle, işgüvencesiz ücretli öğretmen çalıştırılması tüm hızıyla sürmektedir. Atanamayan öğretmen sayısı 300 bine dayanmıştır.

Çağdaş bir toplum olabilmenin ilk adımı öğretmenlerimizin tüm sorunlarının çözülmesi ile mümkündür.

 

CHP Kdz.Ereğli İlçe Örgütü olarak;

 

Ücretli öğretmenliğin kaldırılması, tüm öğretmenlerin kadroya alınması, işsiz öğretmen bırakılmaması, öğretmenlerin grevli-toplu sözleşmeli özgür  sendikal haklara kavuşması, eğitim politikalarının belirlenmesinde öğretmenlere söz hakkı verilmesi mücadelesinde öğretmenlerimizle birlikte olduğumuzu bir daha vurguluyoruz.

 

 

Büyük Önder Atatürk’e 86 yıl önce verilen başöğretmenlik ünvanı nedeniyle öğretmenler günü olarak kutladığımız bu günde Başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ile anar tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar saygılar sunarız.

 

 

 

 

CHP Kdz.Ereğli

İlçe Başkanlığı

 

 

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*