BASIN AÇIKLAMASI

 

 

 

 

 

 

 

 

30 Ağustos Zafer Bayramını coşkuyla kutluyoruz.

 

30 Ağustos 1922, Türk Ulusunu esir ederek Anadolu’yu paylaşmak isteyen emperyalist işgalcilere karşı verilen kurtuluş savaşının zafere giden dönüm noktasıdır.

 

30 Ağustos kadını- erkeği, genci-yaşlısı, askeri- sivili, köylüsü- kentlisi tüm yurtsever halkımızın omuz omuza verdiği bir bağımsızlık destanıdır.

 

30 Ağustos aynı zamanda bir sürü yokluk ve olanaksızlıklar içindeki bir ulusun, vatan ve bağımsızlık söz konusu olduğunda her türlü fedakarlığı gözünü kırpmadan yapabileceği, mucizeler yaratabileceğinin kanıtlandığı bir gündür.

 

Partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün başkomutanlığında kazanılan bu zafer, aynı zamanda dünyanın tüm ezilen uluslarına, mazlum halklarına da yol göstererek yeni bir çığır açmıştır.

 

Bugün de yoğun bir terör, ekonomik- politik bir sürü iç-dış sorunla boğuşan ülkemizde, 30 Ağustos’ları anmak ve genç kuşaklara öğreterek unutturmamak büyük önem taşıyor.

 

CHP Kdz.Ereğli İlçe Örgütü olarak bu bilinçle 30 Ağustos zafer bayramını kutlarken bu şanlı zaferin baş komutanı Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

 

 

 

 

 

CHP Kdz.Ereğli

İlçe Başkanlığı

 

 

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*